Blog

byť VIDENÝ znamená BYŤ

Podnikanie v Corone

Vážený klient,

chceme sa podeliť s našimi pocitmi z posledných mesiacov.

V apríli sme poslali našim klientom balíček reklamných predmetov – úplne neštandardný, v neštandardnom čase (štandardne sa dávajú na konci roka, aspoň u nás). Balíček obsahoval ochranné rúška.

V čase, kedy sa nedali zohnať takmer nikde.

Balík sme odoslali so sloganom: „keď to neprežijete vy, neprežijeme ani my.“

Silný odkaz, ktorý si každý vedel v tomto období preložiť. Reklamné predmety od nás boli samozrejme zdarma. Vďačnosť a pochopenie veľké. Hlavne v čase, kedy sme mohli myslieť iba na seba a nechať si tie rúška iba pre seba, veď nikto nevedel čo bude o týždeň, mesiac, atď.

Následne sme v apríli priniesli ochranné plexisklové clony. Predajnosť vysoká a ešte stále je po nich dopyt. Vyrábame a posielame po celej SR. Aj keď už menej ako v apríli, máji a júni, kedy sme ich vyrábali denne do noci, aby sme zabezpečili rýchle dodacie lehoty.

Prichádzali k nám odberatelia a veru nikomu nebolo do smiechu a dobrého slova na súčasnú situáciu sme žiaľ nepočuli. Stresy, panika, bolesti žalúdka, hlavy, veď asi sami viete.

Strašia nás „vlnami“, druhou a ďalšou. Preto sme pre vás pripravili jednorazovú ponuku s ďalším neštandardným reklamným produktom. Tak ako bol neštandardný produkt ochranné rúško, potom boli silno žiadané ochranné plexiskla, dnes je neštandardný a silno žiadaný produkt imunita a zdravie.

Využil som informácie od mojej manželky, z oblasti ktorej sa profesionálne venuje už vyše 10 rokov a to zdravá strava, zdravá výživa, imunita, prírodná kozmetika a výživa na najvyššom štandarde z poznatkov celého sveta (či už Francúzov, východných krajín alebo aj Američanov a Českých bylinkárov, atď.).

Prinášame vám imunitu a zdravie vo forme reklamných predmetov.

Tu sú niektoré, ktoré sme vybrali za vás:

Vitamín A, D, E, K

• Vitamín A prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, podieľa sa na procese špecializácie buniek.

• Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitie vápnika a fosforu, podieľa sa na procese delenia buniek, pozitívne ovplyvňuje imunitný systém.

• Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným poškodením.

• Vitamín K má pozitívny vplyv na normálny stav kostí a zrážanlivosť krvi.

Klikni pre viac info »

Vitamíny A, D, E, K vyššie popísané + Vitamín C

prináša riešenie v podobe troch tromfov:

– vitamín C je mikronizovaný, a tak sa veľmi rýchlo rozpúšťa a môže rýchlo účinkovať
– glycirrhizín z extraktu sladkého drievka účinne potlačí enzýmy a umožní tak neobmedzený vstup vitamínu C do organizmu
– časť vitamínu C je v tzv. pufrovanej podobe, lepšie chráni naše zuby a sliznicu tráviaceho traktu pred samotným vitamínom, ktorý je pre mnoho z nás až príliš kyslý

Tento Vitamín C je exkluzívny produkt, ktorý vďaka vysokému obsahu vitamínu C prinesie užívateľovi oveľa viac úžitku, než konkurenčné výrobky.

Klikni pre viac info »

Colostrum + Vitamín D – výživový doplnok

Hmotnosť obsahu: 29 g ± 5 % (60 kapsúl)

Zloženie: bovinné colostrum, provitamín D3, prídavné látky (stearan horečnatý), zloženie kapsuly (želatína, oxid titaničitý).

Zloženie v jednej kapsule: colostrum IgG40 (400 mg), provitamín D3 ( 5,00 μg = 100 % dennej referenčnej hodnoty príjmu)

Colostrum + Vitamín D môžete užívať napr.:

– na posilnenie a optimalizáciu imunitného systému

– pri prevencii pred zápalovými ochoreniami

– na urýchlenie liečenia zápalových ochorení

– na zabránenie odvápnenia organizmu

– na udržanie vyváženého obsahu vápnika v krvi

– na zabránenie rednutia kostí

– na posilnenie pevnosti kostí a zubov

– na zníženie vysokého krvného tlaku

Vyrábané pod farmaceutickým dohľadom.

Čo je Colostrum?

Colostrum je vzácne vysokým obsahom vitamínov, minerálov, stopových prvkov, bielkovín, rastových faktorov, inhibítorov proteáz a imunoglobulínov, hlavne imunoglobulínu IgG, ktorý hrá zásadnú rolu v imunitnom systéme. Colostrum ďalej obsahuje protilátky účinné proti baktériám, vírusom a plesniam. Jeho súčasťou je i lactoferrin, multifunkčný proteín redukujúci zápaly v tele. Rastové faktory pozitívne ovplyvňujú hojenie rán, vytváranie svalovej hmoty, zlepšujú nervový systém a zvyšujú celkovú vitalitu organizmu.

Prečo Vitamín D?

Colostrum + Vitamín D obsahuje vitamín D3 vo forme Cholekalciferolu (niekedy nazývaný kalciol), ktorý sa prirodzene tvorí v koži živočíchov pôsobením UV žiarenia, rovnako tak je vstrebávaný z niektorých potravín. Vitamín D má celý rad priaznivých vplyvov. Podporuje imunitný systém, reguluje pôsobenie inzulínu slinivkou brušnou, pozitívne ovplyvňuje srdcový sval, krvný tlak i mozgovú aktivitu, celkovú svalovú silu. Veľmi efektívne pôsobí na tvorbu cytokínov (signálnych proteínov), ktoré v tele vykazujú silné protizápalové účinky. Vitamín D má zásadný význam pri vstrebávaní vápnika a fosforu z čreva, čím reguluje ich hladinu v krvi. Fosfor i vápnik sú dôležité prvky pre stavbu kostí a zubov, a preto má vitamín D významný vplyv na udržanie ich pevnosti. Dlhodobý nedostatok vitamínu D je spojený s vyššou náchylnosťou k respiračným infekciám a chrípke, dochádza k celkovému oslabeniu imunitného systému, zároveň sa prejavuje rednutím kostí a kazovosťou zubov. Vyskytovať sa môžu i metabolické syndrómy ako sú vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu v krvi alebo znížená produkcia inzulínu.

Colostrum + Vitamín D obsahuje bovinné (kravské) colostrum získané výhradne z prvého nádoja po pôrodu teľaťa, čo zaisťuje najvyššiu možnú kvalitu Colostrum v porovnaní s inými konkurenčnými produktmi na trhu. Druhý nádoj totiž obsahuje o 47–53 % imunoglobulínov a ostatných vzácnych látok menej ako prvý a s ďalšími nádojmi sa obsah ešte ďalej znižuje.

Colostrum je vyvinuté a vyrábané pod farmaceutickým dohľadom v Českej republike, a to za plnenia najprísnejších pravidiel a noriem EÚ. Účinné látky sú získavané výhradne z prírodných zdrojov bez použitia surovín pripravených chemickou cestou. Na samotnú výrobu sú využívané len suroviny najvyšších možných kvalít. Výrobok neobsahuje cukor ani lepok. Obsahuje laktózu, ale vďaka jej veľmi nízkemu množstvu je výživový doplnok Colostrum veľmi dobre znášaný aj u osôb s jej intoleranciou.

Klikni pre viac info »

ANTI-V MIX – výživové doplnky

Obsah:

 • Monolaurin Premium – 60 kapsúl
 • Lactoferrin – 30 tabliet
 • Clea’NS – 30 tabliet
 • Flow’EN – 30 tabliet

VEDECKÁ RADA ESSENS ODPORÚČA ANTI-V MIX

Pretože kmene vírusov môžu veľmi rýchlo zmutovať, je racionálne podávať kombináciu viacerých výživových doplnkov, ktorých účinnosť sa vzájomne podporuje a násobí a každý z produktov zasahuje v organizme na určitom mieste. Riziko ochorenia nie je potlačené, ale výrazne klesne. Antivi-v mix je zložený zo 4 výživových doplnkov, pričom pôsobnosť jednotlivých produktov je nasledujúca: Monolaurin spoločne s Flow’EN zabraňujú vstupu vírusu do ľudskej bunky a rozpúšťajú lipidický povrch vírusu. Lactoferrin zabezpečuje inhibíciu priľnutia vírusu na ľudskú bunku. Clea´NS rozpúšťa povrchové štruktúr proteínov a glykoproteínov vírusu.

ANTI-V MIX je vhodný:

 • kombinácia aktívnych zložiek viacerých produktov napomáha k obranyschopnosti organizmu oslabeného vplyvom vírusových infekcií
 • pomáha odstrániť široké spektrum nepriateľských patogénov z tela (vírusy, baktérie, kvasinky, plesne, huby)
 • bojuje proti symptómom chrípky a vírusových ochorení

Odporúčané dávkovanie: Monolaurin Premium – 1 kapsula 2x denne (ráno a večer) Lactoferrin – 1 tableta 3x denne (ráno, na obed, večer) Clea’NS – 1 tableta 1x denne (ráno)  Flow’EN – 2 tablety 1x denne (večer). Výživové doplnky zapite dostatočným množstvom tekutín.

Zloženie:
Monolaurin Premium: glyceryl laurát, lauryl sacharát, vitamín A (Retinylacetát, 400 µg v 1 kapsule), plnivo: sorbitol, regulátory kyslosti: kyselina aminooctová, kyselina mliečna, mliečnan vápenatý, poťah kapsuly: hydroxypropylmetylcelulóza, farbivo: oxid titaničitý.

Lactoferrin: extrakt z plodu višne (Prunus cerasus L., 400 mg v 1 tablete), stabilizátor: zemiakový škrob, Lactoferrin GX85 (z bovinného mlieka, 100 mg v 1 tablete), protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, selén (seleničitan sodný pentahydrát, 11 µg v 1 tablete), jód (jodid draselný, 30 µg v 1 tablete), poťah tablety: hydroxypropylmetylcelulóza, polyvinylpyrrolidon, polyvinylalkohol, mastenec, oxidy a hydroxidy železa.

Clea’NS: plnidlo (celulóza), extrakt z kôry magnólie (Magnollia officinalis, 250 mg v 1 tablete), proteolytické enzýmy (proteázy z Aspergillus oryzae, var. endo- a exopeptidázy z fermentácie typu koji, enzýmová aktivita 37., 500 FCC HUT / dávka, 100 mg v 1 tablete), zemiakový škrob, zahusťovadlo: hydroxypropylmetylcelulóza, protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, extrakt plodov čierneho korenia (Piper nigrum, 5 mg v 1 tablete), vitamín A (Retinylacetát, 800 µg RE v 1 tablete – referenčná výživová hodnota 100 %).

Flow’EN: pagaštan konský (Aesculus hippocastanum, semeno, 150 mg v 1 tablete), vitamín C (Natrium-askorbát, 80 mg v 1 tablete – 100 % referenčná výživová hodnota), piepor čierny (Piper nigrum, extrakt z plodov, 10 mg v 1 tablete), stabilizátory: kukuričný škrob, mikrokryštalická celulóza, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, stabilizátory: hydroxypropylmetylcelulóza, mastenec, PVP, farbivo:oxidy a hydroxidy železa. Upozornenia pre užívanie: odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Nie je určené deťom do 3 rokov veku, tehotným a dojčiacim ženám.

NEZABÚDAJTE NA PREVENCIU A CHRÁŇTE SA PRED ZÁKERNÝMI CHOROBAMI

 • vyhnite sa úzkemu kontaktu s ľuďmi s akútnym respiračným ochorením
 • často si umývajte ruky, najlepšie dezinfikujte ruky prípravkom na báze alkoholu
 • dodržujte „etiketu kašľa“ – dostatočná vzdialenosť od iných osôb, zakrývať ústa a nos
 • dodržujte karanténu osôb podozrivých na ochorenie a už chorých
 • podporujte obranyschopnosť organizmu a posilňujte celkovú imunitu (črevo) a imunitu dýchacích ciest

Klikni pre viac info »

Produkty si viete objednať priamo cez eshop alebo cez nás. Rozdiel, a tu by som dával podstatu na toto,

od nás dostanete faktúru na reklamné predmety !!

Odpočet DPH pre platcov DPH. Odpočet na reklamný predmet – daňovo uznateľný náklad do istej sumy.

Pre koho sú vhodné tieto reklamné predmety ?

 • pre vás
 • pre vašich zamestnancov
 • pre vaších obchodných partnerov, ktorým viete dať najavo, že vám na nich záleží
 • darček na konci roka
 • darček ku každému vášmu produktu, resp. nad určitú hodnotu

Zabudnite na klasické reklamné predmety. Venujte svojmu okoliu zdravie, určite to potrebuje a zaslúži si to.

Je to odskúšané na našich klientoch a táto malá krabička robí divy vo vnímaní medziľudských vzťahov. Viac od našich obchodných zástupcov, osobne, telefonicky alebo emailom.

Informujte sa u nás aj na nákup za veľkoobchodné ceny pre väčšie balíky (kontaktujte nás, nie eshop).

Potlač, vlastná krabička, vlastné balenie samozrejmosť v prípade požiadavky.

Ukážky reklamných balíčkov:

Ukážky prvých balení pre klientov:

Obchodné centra – kde je ich vizuálna budúcnosť ?

Obchodné centrá ako ich poznáme zahŕňajú klasické predajne, obchodíky, kaviarne a služby. Vojdete dnu a už si môžte obzerať všetky tie značky. Každý obchod má svoje označenie, reklamu na priečelí, na výklade a podobne. Takýchto označení sme riešili už stovky a z praxe vieme, že veľa krát prevádzky chcú niečo „iné“ ako jeho sused. Chcú sa odlíšiť a nie byť rovnaký.

orientačný systém, Tatracentrum 2

To je v poriadku a majú svojím spôsobom pravdu. Ako to vidia odborníci – či už dizajnéri, architekti alebo ľudia s estetickým vnímaním ? Dlhé roky sa využíval princíp, že každý nájomca si riešil svoju prevádzku podľa seba. A tak vznikali obdĺžnikové, štvorcové, okrúhle, oválne alebo tvarované boxy. Každý mal samozrejme svoje farby a pestrá paleta a rôznorodosť v rámci obchodného centra bola na svete.

Až tu niekto raz povedal dosť a poďme v tom spraviť poriadok. Jednotný tvar, jednotná farba, rovnaká veľkosť jak reklamy, tak veľkosť nápisu. Čo to prinieslo obchodnému centru a jeho vnútornému vnímaniu, visibilite a estetickému cíteniu?

orientačný systém, Tatracentrum

Asi taký najsilnejší branding, preznačenie do jednotného dizajnu som vnímal v Bratislavskom Auparku. Nepoznám nikoho komu by sa to nepáčilo. Jak spomedzi mojich kolegov, profesionálov z praxe, aj dizajnérov, aj architektom a čo je najdôležitejšie aj klienti a nakupujúci to chválili. Priestory obchodného centra vyzerajú „čistejšie“. Raz niekto nazval veľa reklám pokope = vizuálny smog. A teda ak by som použil tento výraz, v tomto spomínanom obchodnom centre je menej vizuálneho smogu a zároveň zostali všetky prevádzky pekne označené. Všetky majú rovnaké výstrčky (reklamné boxy kolmo na fasádu prevádzky) a teda keď sa pozriete na ne z uličky, sú v jednotnom dizajne veľmi elegantne zoradené, špičkový dizajn a moderné materiály.

 

re-branding obchodne centrum Tatracentrum

Ale aby som nechválil iba konkurenciu, pretože tie spomínané v Auparku sme nerobili my, pochválim sa s naším dielom. Obchodné centrum – Tatracentrum dostalo takýto jednotný dizajn. Architektonická kancelária spolu s našimi dizajnérmi navrhli jednotný vzhľad, elegantné materiály a myslím si za seba, aj špičkové celkové dizajnové pretvorenie priestoru. Návrh materiálov, prešiel detailným spracovaním + spracovanie grafík a lôg nájomcov. Sme radi, že sme mohli byť pri tom.

 

Po pravde, táto práca bola jednoduchšia ako inakšie, pretože 50x vyrobiť to isté bolo oveľa jednoduchšie ako 50 ks rozdielnych reklám, kde každá má svoje inakšie parametre. Cez 2 poschodia všetkých prevádzok, demontáže starých reklám, výroba a montáž nových svetelných boxov, orientačný svetelný systém, navigačné svetelné tabule.  Zákazku sme si užili a pevne verím a dúfam, že ich ešte niekoľko podobných zrealizujeme.

re-branding obchodne centrum Tatracentrum2

re-branding obchodne centrum Tatracentrum3

Oprava starších boxov..

Oprava, repas starších svetelných boxov.

Niekedy klient zdedí priestory aj so starou reklamou, svetelným boxom. Čo s týmto zariadením, čo sa s ním dá robiť ? Zrepasovať alebo vyhodiť ?

Aj takýmito prácami sa zaoberáme. V prvom kole je obhliadka existujúceho boxu. Najdôležitejšia je na ňom konštrukcia. V prípade, že je v poriadku, statické prvky sú bez problémov, konštrukcia taktiež, konzoly držia na 100%, tak nie je problém dostať tento box do špičkovej formy 🙂

Staršie boxy veľa krát ešte obsahujú žiarivky – požierače elektriny, kde vo väčších boxoch to rátame na kilowatty/hod. Ako prvý krok navrhneme výmenu za LED osvetlenie. Je úspornejšie niekoľko násobne. Ak box 7×1,5m mal cca 2,5kW príkon so žiarivkami, tak pri LED diódach sa dostaneme na 200-300 W. Čo je viac ako 10 násobok smerom dole.

Led technológia sa natoľko zlepšila v posledných rokoch, že výrobcovia sa neboja dávať 3 ročné alebo 5 až 7 ročné záručne doby. Pri žiarivkách veľa záruk nebolo, keďže sa to považovalo za spotrebný materiál a ak bola nejaká záruka, tak iba pol roka. Bol to taký štandard na trhu.

 

Ďalší prvok, ktorý stojí za zváženie na výmenu je plexisklo. Plexi je namáhané na slnku v lete a mrazmi v zime, čím sa rozťahuje a zmršťuje. Vznikajú v ňom drobné praskliny, tiež postupne z bieleho sa stáva žlté. Ak už má niekoľko rokov a teda má už nejakú zimu za sebou, je zrelé na komplet výmenu. Nové plexisklo s novou grafikou pekne rozjasní 98% plochy svetelného boxu, takže aj po vizuálnej stránke dostáva klient nový a čistý vizuálny prvok.

Výhoda svetelných boxov je aj v ich variabilite. Ak sa mení nájomca, názov firmy alebo logo, zmena je jednoduchá. Pokiaľ bol svetelný box vyrobený z kvalitných materiálov, tak ako vyrábame aj my – z hliníkových profilov, ich životnosť je vysoká. S drobnou údržbou a výmenou spotrebných časti máte na dlhé roky pokoj.
Už niekoľko krát sa nám stalo, že po 8-10 rokoch nám zavolal klient, že potrebuje vymeniť grafiku v „zdedenom“ svetelnom boxe, ktorý sme náhodou vyrábali my. Tam vieme reagovať ihneď 🙂

 

Na fotkách je klient, ktorý v rámci prenájmu tiež dostal svetelné boxy, takže sme mu ich zrepasovali s jeho grafikou a môže fungovať s označením viditeľným široko – ďaleko 😉

 

Odzvonilo klasickým boxom ?

„Stará“, nie až tak dávna, klasika

Staré klasické boxy ako ich poznáme z minulosti – hliníkové profily po obvode, čelné plexisklo a vnútri osvetlenie. Takto nejako sme začínali aj my.  Hliníkové profily sa narezali na požadovaný rozmer, osadilo sa osvetlenie, pospájali sa rohy, doplnila sa grafika a svetelný box bol hotový. Nejaké tie konzoly, držiaky a mohlo sa ísť na montáž.

 

Avšak posledný rok – dva nám trh ukazuje kam sa posúvajú nové materiály. A zároveň aj výroba nových svetelných boxov.

Novinky na trhu

Do výroby sa zaradili rôzne „kompozity“, ktoré sú pevné, stabilné aj estetické. Na trhu majú rôzne názvy ako ACP, dibondy, debondy, atď. (pre mňa sú to všetko bondy, pretože väčšina názvov konči na bond 🙂 )

Najprv to bol iba doskový materiál pred pár rokmi, no dnes už po mechanickom spracovaní vieme naohýbať a vytvarovať rôzne tvary. Aj teda krabice, ktoré tvoria jedno-liaté svetelné boxy a nahrádzajú tie klasické svetelné boxy. So zafrézovanými častami, nápismi a logami je to nový dizajnový kúsok pre klientov.

Čo to znamená pre výrobu a vás ako klienta ?

 1. Pre výrobu je to hlavne viac práce. Predsa len, na starý box nebolo potrebné žiadne špeciálne náradie. Výroba si poradila s s „13-tkou“ kľúčom alebo vŕtačkou a nitmi, nitovačkami. Pri kompozitových boxoch z bondov sú už potrebné zložitejšie nástroje, aj programátorské umenie, pokiaľ sa to spracováva na CNC stroji a hlavne šikovné ruky. Náročnejšie je to teda aj na technológie, aj ľudské zdroje, aj priestory.
 2. Vy ako klient však dostane moderný svetelný box, ktorý vám niekoľko rokov poslúži byť videný (= znamená byť). Nepotrebujete vedieť z čoho sa skladá a ako sa vyrába tento nový druh boxov. Oba spôsoby (starý hliníkový box aj nový kompozitný box) sú po technickej stránke správne, stabilné, pevné, funkčné.

A teda jediné na čo by ste sa mali zamerať je dizajn. Box z kompozitu sa dá vyrobiť bez okrajov, jednoliatý, čistý dizajn, materiál je veľmi elegantný a jeho povrchová úprava takmer bezchybná. Do tohto tvaru vyfrézujeme otvory s vaším logom, textom, vlastným dizajnom. A teda svetelný box bude svietiť iba v tých častiach, kde je odfrézovaný. Otvorená časť sa samozrejme prekryje plexisklom, buď iba bielym alebo farba podľa želania.

Tu dizajnová stránka nekončí. Pre tých náročnejších vieme spraviť aj ďalšiu vrstvu do tohto boxu.

Do vyfrézovaných otvorov sa môžu vložiť písmená, ktoré vytvoria 3D efekt. Vkladáme tam napr. plexisklo biele, ktoré bude mať biele hrany alebo číre, s čírou hranou. Predok je zase farebne variabilný podľa zadania.

 

Neváhajte prezrieť si referencie z oboch druhov boxov a v prípade otázok vám radi vysvetlíme a poradíme.