Blog

byť VIDENÝ znamená BYŤ

Oprava starších boxov..

Oprava, repas starších svetelných boxov.

Niekedy klient zdedí priestory aj so starou reklamou, svetelným boxom. Čo s týmto zariadením, čo sa s ním dá robiť ? Zrepasovať alebo vyhodiť ?

Aj takýmito prácami sa zaoberáme. V prvom kole je obhliadka existujúceho boxu. Najdôležitejšia je na ňom konštrukcia. V prípade, že je v poriadku, statické prvky sú bez problémov, konštrukcia taktiež, konzoly držia na 100%, tak nie je problém dostať tento box do špičkovej formy 🙂

Staršie boxy veľa krát ešte obsahujú žiarivky – požierače elektriny, kde vo väčších boxoch to rátame na kilowatty/hod. Ako prvý krok navrhneme výmenu za LED osvetlenie. Je úspornejšie niekoľko násobne. Ak box 7×1,5m mal cca 2,5kW príkon so žiarivkami, tak pri LED diódach sa dostaneme na 200-300 W. Čo je viac ako 10 násobok smerom dole.

Led technológia sa natoľko zlepšila v posledných rokoch, že výrobcovia sa neboja dávať 3 ročné alebo 5 až 7 ročné záručne doby. Pri žiarivkách veľa záruk nebolo, keďže sa to považovalo za spotrebný materiál a ak bola nejaká záruka, tak iba pol roka. Bol to taký štandard na trhu.

 

Ďalší prvok, ktorý stojí za zváženie na výmenu je plexisklo. Plexi je namáhané na slnku v lete a mrazmi v zime, čím sa rozťahuje a zmršťuje. Vznikajú v ňom drobné praskliny, tiež postupne z bieleho sa stáva žlté. Ak už má niekoľko rokov a teda má už nejakú zimu za sebou, je zrelé na komplet výmenu. Nové plexisklo s novou grafikou pekne rozjasní 98% plochy svetelného boxu, takže aj po vizuálnej stránke dostáva klient nový a čistý vizuálny prvok.

Výhoda svetelných boxov je aj v ich variabilite. Ak sa mení nájomca, názov firmy alebo logo, zmena je jednoduchá. Pokiaľ bol svetelný box vyrobený z kvalitných materiálov, tak ako vyrábame aj my – z hliníkových profilov, ich životnosť je vysoká. S drobnou údržbou a výmenou spotrebných časti máte na dlhé roky pokoj.
Už niekoľko krát sa nám stalo, že po 8-10 rokoch nám zavolal klient, že potrebuje vymeniť grafiku v „zdedenom“ svetelnom boxe, ktorý sme náhodou vyrábali my. Tam vieme reagovať ihneď 🙂

 

Na fotkách je klient, ktorý v rámci prenájmu tiež dostal svetelné boxy, takže sme mu ich zrepasovali s jeho grafikou a môže fungovať s označením viditeľným široko – ďaleko 😉

 

Comments for this post are closed.